Lenkų verslininkas suklestėjo su „Wood-Mizer“ staklėmis

Lenkų verslininkas suklestėjo su „Wood-Mizer“ staklėmis

 

Lenkų verslininkas Zigmuntas Kossas pasakoja apie tai, kaip sėkmė jam padėjo rasti patinkantį verslą ir kaip jam sekėsi naudojant geras technologijas. 

 

 

„Į medienos apdirbimo sritį patekau, galima sakyti, atsitiktinai, to neplanavau“, – sako Zigmuntas Kossas, verslininkas iš Pomeranijos. „Senajame name, kuriame gyvenome, buvo neapšiltintas kambarys, jame žiemą būdavo labai šalta. Norėdami jį apšiltinti, su žmona nusprendėme sienas apkalti medinėmis lentelėmis, tuo metu tai buvo labai madingas sprendimas. Nuo to ir prasidėjo mano nuotykiai su mediena.“

 

1991 m. Zigmuntas įkūrė savo įmonę, kuri užsiima interjero dizainu. „Sienų dailylentės, spintelės, stalai – tai iš esmės darėme pirmaisiais metais.“ 

„Visai atsitiktinai buvau pakviestas dalyvauti ES projekte „London Array“, kuris buvo įgyvendinamas Gdansko ir Gdynės laivų statyklose. Šio projekto tikslas – statyti vėjo jėgainių parkus Šiaurės jūroje. Pateikiau reikiamus dokumentus, kad galėčiau dalyvauti konkurse“, – tęsia savo pasakojimą ponas Zigmuntas. 

„Nebuvau vienas, projekte norėjo dalyvauti keli žmonės, tačiau, mano nuostabai, konkursą laimėjau aš! Pirmąją akimirką man tai buvo neįtikėtinas šokas!“

Kad būtų galima įgyvendinti projektą, staliaus dirbtuvėse reikėjo įrengti naują įrangą. Užduotis buvo gaminti medines sijas vėjo jėgainių klojiniams. Tai turėjo būti tvirta ir preciziškai pagaminta konstrukcija, todėl reikėjo aukščiausios kokybės gamybos mašinų. 

Peržvelgęs rinkoje esančius medienos pjovimo staklių pasiūlymus, Zigmuntas greitai nusprendė įsigyti „Wood-Mizer“ stakles. Jis nuvyko į „Wood-Mizer“ gamyklos Lenkijoje būstinę, kad gautų daugiau informacijos. Pasinaudojęs banko paskola, jis įsigijo LT20B modelį su moduliniu stovu. 

 

 

Tai neįprastas „Wood-Mizer“ juostinių pjūklų asortimento įrenginys, nes jis sujungia gerai žinomos konsolinės konstrukcijos LT20 pjūklo galvutę su žemu stovu, sudarytu iš segmentų. Šis stovas neturi hidraulikos, tačiau dėl padėties arti žemės rąstai ant jo gali būti užkeliami per dvi pakrovimo rampas. Segmentinio stovo privalumas – praktiškai neribotas ilgis, nes jį galima pratęsti pridedant papildomų modulių. Todėl LT20B galima tinkamai paruošti bet kokiam projektui ir pjauti net itin ilgus rąstus ir sijas. Užsisakydamas LT20B, būsimasis staklių savininkas taip pat gali rinktis iš kelių variklio variantų: elektrinio arba benzininio ir nuspręsti, ar reikalingas nuotolinio valdymo pultas. Šį variantą dažnai renkasi tie, kurie nuolat dirba su staklėmis ir pjauna tos pačios rūšies medieną.

„LT20B staklės yra kompaktiškos. Mano nuomone, jos turi daug privalumų dėl savo mažo dydžio ir svorio. Šias stakles būtų galima naudoti net laivų statykloje, remontuojamame laive“, – sako ponas Zigmuntas. 

 

 

Projektas buvo sėkmingai įgyvendintas, o jį užbaigus „Wood-Mizer“ staklės liko pono Zigmunto įmonėje ir tapo verslo plėtros varomąja jėga. 

„Su „Wood-Mizer“ staklėmis prasidėjo mūsų įmonės klestėjimas. Būtent jos leidžia mums vykdyti užsakymus, kurių pagrindinė statybinė medžiaga yra mediena“, – tęsia ponas Zigmuntas. 

 

 

Interviu su Zigmuntu buvo filmuojamas jo name, kuris yra medinės konstrukcijos, o apie 80 % jo statybai reikalingos medžiagos buvo supjauta „Wood-Mizer“ medienos pjovimo staklėmis. Kiekvienas sienos, lubų ar grindų elementas pagamintas itin preciziškai. 

 

Vieną dieną Lenkijos laikraštyje GAZETA PRZEMYSŁU DRZEWNEGO Zigmuntas pamatė skelbimą, kad „Wood-Mizer“ skelbia konkursą projektams, įgyvendinamiems naudojant „Wood-Mizer“ stakles. Ponas Zigmuntas nusprendė dalyvauti konkurse pristatydamas savo namą.

„Dėl to galiu pasigirti savo pasiekimu, kurį, pradėjęs nuo projekto popieriuje, padariau pats, pagal savo idėją“, – šypsosi ponas Zigmuntas. 

 

 

„Pastatų kategorijoje pirmąją vietą užėmė prancūzų dizainerio suprojektuotas namelis ant medžio, o antroji vieta atiteko man, lenkų verslininkui iš pakrantės“, – sako ponas Zigmuntas. „Įsivaizduokite mano pasididžiavimą ir pasitenkinimą. Tailabai džiugina, nes dabar žinau, kad tai, ką darau, patinka ne tik man, bet ir kitiems.“

***

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį
Gaukite naujienas el. paštu apie išskirtinius ir specialius pasiūlymus, naujus produktus ir kvietimus į specialius renginius!