Vokietijos ūkis diversifikavo savo verslą ir padidino pajamas naudodamas „Wood-Mizer“ LT70 stakles

Vokietijos ūkis diversifikavo savo verslą ir padidino pajamas naudodamas „Wood-Mizer“ LT70 stakles

 

Naudodami „Wood-Mizer“ stakles ūkininkai gali diversifikuoti savo veiklą ir gauti pelno, maksimaliai naudodami vietinę medieną.   

Andreaso Piehlo ūkis Barnice, mažame kaimelyje ant Elbės upės kranto, yra vieta, kuria jo šeima rūpinasi jau keturias kartas. Ūkyje tradiciškai auginami galvijai, kurių Andreasas laiko apie 280. Ūkis užima 160 ha plotą, kuriame yra pašarinių pievų, miško ir kukurūzų, javų bei rapsų laukų.

Savo ūkininkavimo kelio pradžioje Andreas baigė profesinį žemės ūkio mokymą ir įgijo patirties kitame ūkyje. Tuo metu Andreaso tėvas vadovavo šeimos verslui, o Andreasas ieškojo būdų, kaip prisidėti prie šeimos įmonės veiklos ir ją paįvairinti. Kai Andreasas parodoje pamatė „Wood-Mizer“ mobiliąsias stakles, jis suprato, kad ši mašina galėtų tapti nauja galimybe jų ūkiui. 1996 m. jis įsigijo benzinines stakles LT40 ir pradėjo teikti mobilias pjovimo paslaugas.

 

 

2003 m. ūkis išsiplėtė, įsigijęs kaimyninį sklypą, ir Andreasas iš karto gavo daugiau darbo: per kitus metus jis suremontavo ir perstatė beveik visus ūkio pastatus, naudodamas savo miško medieną. Šis nuosavos medienos ir pjovimo juostinėmis staklėmis derinys pasirodė esąs labai ekonomiškas ir visiškai atsipirko Andreaso ūkyje.

Netrukus Andreasas perėjo prie dyzelinių juostinių staklių LT40, o vėliau – prie galingesnių elektrinių staklių LT70. Naudojant elektrines stakles, pjovimas tapo stacionarus ir daug lengviau valdomas. „Wood-Mizer“ staklių šeimos LT70 modelis yra galingiausias iš profesionalių staklių, o pagrindinis jo skirtumas – pjovimo greitis. Didelį greitį išlaikant pjovimo tikslumą užtikrina galingas 18,5 kW variklis, keturių varančiųjų ratų greito veikimo hidraulinė sistema rąstams krauti, varikliai pjūklo galvutės judėjimui pirmyn / atgal ir aukštyn / žemyn, taip pat daugybė mažų prietaisų, kurie palengvina operatoriaus darbą, pavyzdžiui, elektroninė liniuotė „Setworks“, dvipusis pjūklo plovimo įtaisas „LubeMizer“, elektrinis pločio nustatymas ir žievės šalinimo įtaisas. Palyginti su kitais LT modeliais, LT70 turi didesnį 600 mm skersmens ketaus pjūklo skriemulį, todėl gali dirbti su 38–50 mm pločio juostiniais pjūklais, tai taip pat prisideda prie didesnio pjovimo greičio. 

 

 

Andreasas turi LT70 stakles, kurios pjauna rąstus į neapdirbtas lentas ir sijas. Po LT70 Andreasas naudoja nedideles „Wood-Mizer“ EG100 kraštų apipjaustymo stakles – kompaktiškas, kuriomis lentos supjaustomos išilgai pagal dydį. Atkreipkite dėmesį, kad „Wood-Mizer“ gamina EG100 ne tik su elektriniu varikliu, kaip Andreaso ūkyje, bet ir pagal užsakymą su benzininiu varikliu.

Po uragano, kai ant žemės liko daug nuvirtusių medžių, daugiausia sausų eglių, medienos pjovimo paslaugų paklausa smarkiai išaugo, todėl Andreasas ėmė svarstyti galimybę plėsti verslą. Jis įkūrė medienos pjovimo ir prekybos įmonę „Holzhandel AP“, kurioje buvo sumontuota papildoma „Wood-Mizer“ įranga terasinėms lentoms gaminti. Išplėtęs pasiūlą ir įtraukęs įvairių rūšių medieną, Andreasas dabar turi nemažas apvaliosios medienos atsargas ir gamina pagal privačių klientų ir dailidžių užsakymus.

 

 

Šiandien šeimos ūkyje dirba Andreasas, jo žmona Anja, visą ir ne visą darbo dieną dirbantys darbuotojai. Jų sūnūs ir tėvai taip pat ištiesia pagalbos ranką, kai reikia. Sūnus Maksas siekia įgyti žemės ūkio išsilavinimą, o šeimos ūkis klesti, derindamas ūkininkavimą su medienos pjovimu ir jos prekyba.

***

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį
Gaukite naujienas el. paštu apie išskirtinius ir specialius pasiūlymus, naujus produktus ir kvietimus į specialius renginius!