Kai darbas ir pomėgis sutampa: Švedijos stalių dirbtuvių istorija

By Wood-Mizer, Europe

Švedijos stalių dirbtuvių istorija

 

„Jei jums pasisekė ir jūsų darbas yra ir jūsų hobis, jūs tikrai laimingas, nes tai suteikia begalę valandų malonumo“, – sako medienos apdirbimo meistras iš Švedijos Rasmusas Strömas. Jo įmonė, įsikūrusi Falšiopinge, vadinasi „Ädelsnickaren“, – tai švedų kalba reiškia „Išskirtinis stalius“. Savo dirbtuvėse Rasmusas naudoja „Wood-Mizer“ MP260 keturpuses obliavimo ir frezavimo stakles, kuriomis gamina grindų dangą, dailylentes su liežuvėliais ir grioveliais, virtuvinių spintelių dureles ir dekoratyvines briaunas.

Rasmusas nuo pat vaikystės labai norėjo tapti staliumi. Jo kelias į profesiją prasidėjo baigus aukštąją medinės architektūros mokyklą. 12 metų išdirbęs amatininku ir statybos darbų vadovu, Rasmusas pagaliau įgyvendino savo svajonę ir atidarė stalių dirbtuves. Jo įmonė „Ädelsnickaren“ specializuojasi nestandartinių gaminių gamyboje – nuo obliavimo lentų iki baldų kūrimo. „Medienos gaminių dizaino klasėje iš pradžių buvau vienintelis mokinys. Tada prie mūsų prisijungė dar trys žmonės. Iš to aišku, kad tuo metu medienos apdirbimo ir staliaus paslaugų paklausa buvo nedidelė“, – prisimena Rasmusas.

 

 

Rasmusas savo darbe labiausiai vertina medienos kaip medžiagos galimybes paversti ją neįtikėtinai gražiais daiktais. „Mediena patraukli savo kvapu ir pjaustant išryškėjančiais raštais. Tai reiškia, kad nuobodų rąstą reikia paversti kažkuo unikaliu, sukurtu pasitelkus meistro vaizduotę“, – dalijasi jis.

„Visada jaučiau gilų ryšį su medžiu, todėl pirmiausia pradėjau lankyti medienos apdirbimo kursus, o paskui įgyvendinau savo svajonę. Šiandien daugelis žmonių pripažįsta rankų darbo daiktų vertę, o tai man teikia begalę valandų malonumo, kai iš esmės užsiimu savo hobiu“, – pažymi jis.

 

 

„Ädelsnickaren“ įmonėje „Wood-Mizer“ įranga, ypač MP260 obliavimo ir frezavimo staklės, yra svarbiausios gaminant galutinius produktus. „Su šia viena mašina galiu atlikti daugybę užduočių, kurioms anksčiau reikėjo atskirų didelių staklių. MP260 su horizontaliomis ir vertikaliomis frezavimo galvutėmis vienu metu gali atlikti kelias operacijas vienu ruošinio paleidimu per stakles. Dėl to jos nepakeičiamas mano dirbtuvėse, be to, yra kompaktiškos ir lengvai prižiūrimos“, – aiškina Rasmusas.

Šios mašinos, išrastos Švedijoje dešimtojo dešimtmečio pradžioje ir dabar priklausančios „Wood-Mizer“ produktų linijai, yra pripažintos Europos rinkoje. Jos pasižymi tokiomis konstrukcinėmis savybėmis, kaip stabilumą užtikrinantys ketaus darbo stalai, įvairios frezavimo galvutės ir efektyvūs pjovimo galvutes valdantys varikliai. Visa tai lemia, kad „Wood-Mizer“ medienos apdirbimo staklės yra būtinos šiuolaikinėse stalių dirbtuvėse.

„Pavyzdžiui, MP260 obliavimo ir frezavimo staklėmis grindų lentose darau liežuvėlio ir griovelio sujungimus, Švedijoje vadinamus „råspont“. Staklės išlygina paviršių ir frezuoja sujungimus taip, kaip reikia klientui“, – pasakoja Rasmusas.

 

 

Kad jo darbo vieta būtų švari ir saugi, prie MP260 staklių jis pridėjo „Wood-Mizer“ pjuvenų šalinimo sistemą. Rasmusas pabrėžia, kad šis prekių ženklais palyginti su kitais yra pranašesnis.

Rasmusas taip pat bendradarbiauja su „True North Interior“ ir „MB200 SlabMizer“ šlifuokliu apdoroja dideles medines baldų plokštes. Šios staklės tinka dideliems paviršiams šlifuoti, o tai labai reikalinga gaminant medienos masyvo stalus ir suolus.

„Švedijoje mediena yra pagrindinė statybinė medžiaga, todėl mano planas – neapsiriboti staliaus darbais ir pradėti kurti medinius namus. Svajoju tokį namą pasistatyti sau“, – sako Rasmusas.

 

***

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį
Gaukite naujienas el. paštu apie išskirtinius ir specialius pasiūlymus, naujus produktus ir kvietimus į specialius renginius!