Naujienos

„Wood-Mizer“ pjovimo sistemų sprendimai – produktyviau ir mažiau eksploatavimo sąnaudų

Thursday, September 2, 2021

„Wood-Mizer“ pjovimo sistemų sprendimai – produktyviau ir mažiau eksploatavimo sąnaudų

„Wood-Mizer“ pjovimo sistemos sujungia kelis pjovimo įrenginius į vieną sistemą, kad mediena būtų gaminama labiau kontroliuojant ir efektyviau. Šios sistemos yra kuriamos ir pritaikomos kiekvienam klientui pagal jo konkrečius poreikius. Tai gali būti įvairios sistemos: nuo nuotolinės pjūklų linijos LT70 ar išmaniosios rąstų apdorojimo sistemos SLP1/SLP2 iki pažangios rąstų apdorojimo pjovimo sistemos TITAN. Patyrusi ir atsidavusi „Wood-Mizer“ inžinierių komanda kuria įvairias pjovimo sistemas, gaminančias daugiau medienos ir paliekančias mažiau atliekų, taip pat joms reikia mažesnių diegimo, valdymo ir priežiūros išlaidų bei mažiau darbo jėgos.  

Peržiūrėkite pristatymą internete apie pjovimo sistemą, kurią sudaro LT70 HEAVY DUTY lentpjūvė su nuotolinio valdymo stotimi, „EG300 Multirip“ lentų apipjaustytuvas bei kita medienos apdirbimo įranga, įskaitant rastų pakrovimo rampą, rūšiavimo stalą ir valdomą grandininį transporterį. Pristato Adamas Kubiakas, „Wood-Mizer“ pramoninio pardavimo vadovas, vienas iš geriausių „Wood-Mizer“ inžinierių.     
 


„Wood-Mizer“ LT70 HEAVY-DUTY pjovimo sistema
 
LT70 HEAVY-DUTY lentpjūvę sudaro du gerai žinomi „Wood-Mizer“ įrenginiai: LT70 pjovimo galvutė ir WM4000 pramoninis lentpjūvės lovinis profilis. „Wood-Mizer“ sujungė šiuos įrenginius ir sukūrė efektyvią bei greitą lentpjūvę, kurios priežiūra pigi, o valdymas – itin paprastas.
 
„Wood-Mizer“ klientai gali rinktis iš dviejų tipų pjovimo galvučių: standartinės galvutės, kurios maksimalus pjovimo pajėgumas yra 95 cm skersmens rąstai, ir plačios galvutės, kurios maksimalus pjovimo pajėgumas yra 105 cm skersmens rąstai“, – aiškina Adamas Kubiakas.
 
Pjovimo galvutę suka standartinis 18,5 kW (25 AG) arba pasirinktinai 22 kW (30 AG) elektrinis variklis.
  
Atstumas tarp peilių kreipiamųjų volų standartinėje galvutėje yra 73 cm, o plačioje yra 86 cm, todėl didžiausias iškyšos plotis gali siekti atitinkamai 64 cm ir 78 cm. Du 24 colių (daugiau nei 600 mm) ašmenys su diržais naudoja 38 mm pločio ir 477 cm ilgio lentpjūvės peilius. Yra du peilių kreiptuvai: kairysis gali būti nuimamas (ir sujungiamas su „LubeMizer“ valymo mazgu), o dešinysis yra fiksuotas. Standartiniame peilių kreiptuve yra volas, kuris nukreipia ašmenis apytiksliai 6 mm, palaikant kreipiamiesiems ratukams. Toks sprendimas užtikrina pjovimo tikslumą“, – sako Adamas Kubiakas.
 
„Rekomenduojami peilių įtempimo parametrai nurodyti lipduke, esančiame šalia rankinio hidraulinio siurblio. Kartais lentpjūvės taip įtempia peilius, kad nepavyksta tiesiai pjauti. Nerekomenduojame to daryti, nes tai turi įtakos ašmenų naudojimo laikui, galvutės veikimui, guoliams ir kt. Vietoje to operatorius turėtų patikrinti, ar peiliai tinkamai išgaląsti, ir nustatyti, ar gerai sureguliuotas peilių kreiptuvas ir jų sukimasis“, – primena Adamas.
 Aiškus vaizdas iš nuotolinio valdymo posto
 
LT70 HEAVY-DUTY lentpjūvėje yra nuotolinio valdymo postas, patogiai įrengtas linijos pradžioje, todėl operatorius gali gerai matyti pjovimo procesą. „Kairėje rąsto pusėje operatorius mato rąstų spaustuvą ir rąstų apverstuvą, o dešinėje – vertikalias šonines atramas. Valdymo postas įrengtas patogioje vietoje netoli lentpjūvės. Kad geriau matytųsi, rekomenduojame valdymo postą įrengti aukštai“, – nurodo Adamas Kubiakas.

Operatoriaus skydelyje yra toliau nurodytos valdymo funkcijos:
1.    Medienos padavimo būgninis jungiklis
2.    Potenciometras pjovimo greičiui reguliuoti
3.    Būgninis jungiklis pjūklo galvutei pakelti / nuleisti
4.    Du žievės pašalinimo prietaiso paleidimo ir valdymo mygtukai
5.    Jungiklis, skirtas reguliuoti ašmenų kreiptuvo rankeną
6.    „SW10 Setworks“, skirtas automatiškai reguliuoti lentų storį.

Klientai gali pasirinkti vieną iš trijų tipų elektroninių valdymo blokų: „SW10 Setworks“, „Accuset“ arba „PLC“ valdymo modulį.Pjovimo galvutė su operatoriaus postu sujungiama elektros laidais lanksčiu takeliu arba uždanga. „Kai dirbtuvėse turite šiek tiek daugiau vietos, elektros kabelius verta įrengti su uždanga ir plieniniais stulpeliais, nes tokiu atveju kabeliai lieka švarūs nuo pjuvenų. Jei nuspręsite naudoti takelį, po kiekvienos darbo pamainos turėsite įdėti šiek tiek daugiau pastangų, kad išvalytumėte kabelius“, – aiškina Adamas.


HEAVY-DUTY lovinis profilis

WM4000 lentpjūvės lovinis profilis standartinę LT70 lentpjūvę paverčia pramonine mašina. „Pats plieninis vamzdis yra toks pat visuose „Wood-Mizer“ lentpjūvių modeliuose – nuo LT20 iki WM4000, tačiau skiriasi lovinio profilio skerspjūviu“, – aiškina Adamas. „Apatinė sekcijos dalis yra labai tvirta, su storomis plieno plokštėmis. Šios sekcijos yra reguliuojamos. Jos yra stogo formos, papildomai sutvirtintos, o kiekvieną lovinio profilio dalį prilaiko trys varžtai. Šie varžtai skirti ne tik sutvirtinti, bet ir išlyginti lovinį profilį. Konstrukcija buvo sukurta labai sudėtingoms pramoninėms operacijoms ir jos beveik neįmanoma fiziškai pažeisti“, – tikina Adamas Kubiakas.

Pramoniniame loviniame profilyje sumontuota hidraulinė įranga, kad būtų lengviau dirbti su dideliais ir sunkiais rąstais. Yra du standartiniai hidraulinės įrangos paketai: AHSH2 ir AHSH4. Paprastesnį, AHSH2, sudaro 3 vertikalios šoninės atramos, kurių kiekviena yra ant dvigubo strypo, pagaminto iš didelio anglies dioksido kiekio plieno, padengto chromu, ir pagrindinis spaustuvas ant dvigubo strypo. Taip pat įrengtas rąstų apverstuvas ir du hidrauliniai cilindrai, kuriais rąstai valdomi ir guldomi ant lovinio profilio.

„AHSH4 hidraulinės įrangos pakete klientas taip pat ras ištraukiamų spaustuvų rinkinį, praverčiantį pjaunant ilgus rąstus. Atsipalaidavus medienoje susikaupusiai įtampai, šonai gali deformuotis. Naudodami šiuos spaustuvus galite prilaikyti medieną tolygiai ant lovinio profilio ir pjauti tiesiai“, – aiškina Adamas.
LT70 HEAVY-DUTY turi lentų išėmimo sistemą su specialiais gnybtais ir grandinėmis, skirtomis automatiškai išimti paruoštas lentas iš lentpjūvės, ir trumpą transporterio juostą, skirtą paruoštai medienai perkelti į kitą įrangą, pavyzdžiui, rūšiavimo stalą.  

 
Medžiagų tvarkymo ir medienos apdirbimo įranga

LT70 HEAVY-DUTY pjovimo sistemą sudaro papildoma įranga rąstų apdirbimui automatizuoti:
•    rąstų pakrovimo platforma
•    rūšiavimo stalas
•    grandininis transporteris
•    „EG300 Multirip“ lentų apipjaustytuvas.

Pakrovimo platforma gali būti dviejų ilgių: 3,6 m ir 6 m, ir dviejų pločių – 1,55 m ir 3,8 m. „Su platforma kartu turi būti įrengtos 2 arba 3 transportavimo grandinės, kad būtų užtikrintas netaisyklingos formos rastų ar trumpos medienos padavimas“, – aiškina Adamas Kubiakas.

Rūšiavimo stalą sudaro 3 m ilgio moduliai su galimybe jį pailginti iki 9 m. Kiekviename modulyje yra galingi volai, skirti medienai transportuoti į priekį, ir kryžminės grandinės, nukreipiančios medieną į kairę arba į dešinę. Tokios konfigūracijos dešinėje yra gravitacinis kalnelis, o kairėje pusėje – grandininis transporteris, kuriuo medžiaga iš lentpjūvės gabenama apipjaustytuvo link. Ši konstrukcija yra 2,4 m ilgio su trimis grandinėmis, tačiau „Wood-Mizer“ gali ją perkonstruoti pagal kliento poreikius.

Linijos pabaigoje yra lentų apipjaustytuvas EG300. Jį galima įsigyti su dviejų tipų elektros varikliais: 15 kW (20 AG) ir 18 kW (25 AG). Ir apdoroti iki 60 mm storio plokštes. Apipjaustytuve yra du apskritimo formos peiliai; pirmasis veikia fiksuotoje padėtyje, o antrojo padėtį galima keisti, ir jis turi lazerinį taikiklį, kad būtų galima geriau vizualiai kontroliuoti apipjaustymo procesą. Ant veleno galima uždėti iki 5 peilių ir naudoti daugiabriaunę mašiną.
Kaip veikia LT70 HEAVY-DUTY pjovimo linija

Procesas prasideda pakrovus rąstus į lentpjūvės lovinį profilį naudojant rąstų platformą. Kai rąstai jau pakrauti į lovinį profilį, operatorius, naudodamas hidraulinį rąstų apverstuvą ir elektrinius volus, optimaliai nustato jų padėtį pirminiam pjūviui. Tuomet operatorius įjungia peilius ir žievės šalinimo įrankį. Atlikus pirminį pjūvį, pusrąstis lentų nuėmimo gnybtais ir grandinėmis perkeliamas atgal ant trumpos transporterio juostos. Pusrąstis transportuojamas į rūšiavimo stalą, o iš ten nukreipiamas į dešinę, į gravitacinius kalnelius. Procesas kartojamas kitam pjūviui, tačiau neapipjaustytas pusrąstis keliauja į kairę, prie EG300 lentų apipjaustytuvo. Operatorius gali lengvai pagaminti tam tikro pločio lentas, nes EG300 turi lazerinį taikiklį.

Klientai gali tobulinti pjovimo linijas, pridėdami daugiau įrenginių, pavyzdžiui, pridėdami grandininį konvejerį, transportuojantį plokštes nuo rūšiavimo stalo į dešinę „MR200 Double Arbor Multirip“ link, ir taip dar labiau padidindami našumą.

„Wood-Mizer“ pjovimo sistemos leidžia palaipsniui išplėsti gamybos liniją, pagerinti jos našumą ir pakelti ją iki aukšto pramoninio lygio.***
Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

"Wood-Mizer" spaudos centras

Jūs atidarėte "Wood-Mizer", pasaulinės lyderės juostinių pjūklų ir staklių gamyboje, spaudos centro puslapį. Čia rasite įmoniės naujienas, istorijas apie įrangos naudojimą ir vaizdo pokalbius su staklių savininkais.
Kiekviena istorija yra verslo idėja ar naujas požiūris, kuris padės kitaip pažiūrėti į savo verslą. Jei ieškote naujų technologijų ar planuojate įkurti savo lentpjūvę - esate tinkamame puslapyje!

UŽSAKYTI PRENUMERATĄ

Newsletter

Ar jums patiko straipsnis? Prenumeruokite "Wood-Mizer" naujienlaiškį ir kartą per mėnesį gaukite straipsnius ir naujienas tiesiai į savo elektroninį paštą.

Prenumeruoti