Naujienos

Stipri moteris prie staklių pulto

Thursday, April 29, 2021

Stipri moteris prie staklių pulto

Bad Berka yra nedidelis kurortinis miestas Tiuringijoje. Čia dirba Sandra Oyle, kuri valdo „Wood-Mizer“ stakles ir pjauna medieną pagal užsakymą.

Mes sutinkame simpatišką savimi pasitikinčią šviesiaplaukę, geros širdies ir šviesios sielos. 2004 m. jos tėvas įsteigė savo verslą ir pradėjo teikti medienos pjovimo paslaugas mobiliosiomis „Wood-Mizer“ staklėmis LT40. Jam susirgus, šeimai kilo mintis parduoti stakles, tačiau Sandra priešinosi šiam sprendimui. Prieš tai ji dirbo maisto pramonėje ir neturėjo medienos apdirbimo patirties. Tačiau nesvarstė ilgai: metė darbą ir ryžtingai ėmėsi tėvo verslo, kad pratęstų jos darbą.



„Mane visko išmokė tėtis“, – sako Sandra. „Kaip pjauti, kaip prižiūrėti stakles, kaip dirbti su klientais. Mes buvome gera komanda.“ Iki paskutinės dienos tėvas ateidavo pas ją į lentpjūvę, duodavo naudingų patarimų ir rūpinosi, kad viskas vyktų kaip pagal laikrodį.



Siekdama geriau sujungti šeimą ir darbą, Sandra persikėlė su dviem vaikais ir apsigyveno gretimame name šalia tėvų. Dabar Sandros mama po pamokų gali prižiūrėti vaikus, nes jei dirbate savarankiškai, ilgos valandos jums nėra neįprasta. Kai šeima padeda, viskas tampa lengviau.





„Manęs nuolat klausia, kodėl pasirinkau tokįsunkų darbą? Tiesą sakant, pjauti rąstus staklėmis visai nėra sunku. Galų gale, ką aš darau? Visą dieną einu pirmyn ir atgal šalia pjūklo“, – šypsodamasi sako Sandra. „Tai tikrai sunkus darbas tiems, kurie nuo staklių paima gatavas lentas ir sukrauna į stirtas.





„Wood-Mizer“ juostinės staklės yra patikima mašina, kuri labai tiksliai supjaus bet kokią medieną. Dėl siauro juostinio pjūklo staklės išpjauna labai ploną, maždaug 2 mm storio pjūvį, ir tada iš kiekvieno rąsto galima išpjauti daugiau gatavų lentų, nei, pavyzdžiui, dirbant cirkuliaciniu ar diskiniu pjūklu. Vokietijoje „Wood-Mizer“ staklių galima rasti dažnoje lentpjūvėje ir daugelyje kaimų. Modelis LT40 paprastai yra vienas populiariausių pasaulyje dėl gerai apgalvoto dizaino, patikimumo ir mobilumo. Šios staklės atlieka tikslų pjūvį net ir būdamos ant nelygių paviršių, pavyzdžiui, miške. Jos turi tvirtas hidraulines rankas, kad pakeltų rąstą nuo žemės ir padėtų ant stovo, tada apverstų, optimaliai paguldytų, hidrauliškai prispaustų ir tvirtai laikytų, kol pjaunama. Operatoriaus pulte yra elektroninis valdiklis, todėl Sandrai nereikia skaičiuoti mintinai ir įsiminti matmenų – ji paprasčiausiai suveda reikiamą plokštės storį į kompiuterio įrenginį, o pjovimo galva automatiškai sureguliuojama į norimo aukščio padėtį.



„Sakykime, kad technologija nėra mano stiprioji pusė, bet kai kyla klausimų, po ranka turiu mechaniką. Jis yra geras mano tėvo draugas – dar vienas iš senosios mokyklos, kuris visada yra šalia, jei reikia pagalbos.“

Sandra taip išmano LT40, kad 2018 m. balandį ji nusipirko naujas LT40 stakles su benzininiu varikliu. Per tuos metus nuo tada, kai Sandros tėvas įsigijo pirmąsias stakles, LT40 buvo patobulintos, todėl naujasis modelis tapo dar patogesnis ir lengviau valdomas.



Vieta, kurioje dirba staklės, maždaug 2 km tiesiai nuo jos namo, yra senoje SND aikštelėje. Sandra dalijasi erdve su didele apleista avide ir dar dviem nuomininkais. Čia ji turi įrangą, nedidelį medienos sandėlį ir malkų, kurios kažkodėl natūraliai atsiranda dirbant su mediena.

„Jei atvirai, malkas gaminti yra daug sunkiau, nei pjauti juostinėmis staklėmis, nepaisant to, kad turiu malkų skaldytuvą ir traktorių“, – sako Sandra.



Sandra yra tikroji „Power Frau“. Nė minutės ramybės! Klientams iš viešojo sektoriaus, taip pat privatiems asmenims kainos sumažinamos apie 60 proc. Ji taip pat pjauna ąžuolą kvadratinėmis sijomis vienai didelei lentpjūvei. Tai, kad ji, be kita ko, dirba turistinių takų saugojimo savanore, puikiai tinka jos interesų ratui, nes tokiu būdu Sandra stiprina ryšį su mišku ir kontaktus su miško savininkais. Žiemą Sandra mėnesiui uždaro lentpjūvę, nes mieste esančiame turguje parduoda eglutes, o tai jau tapo tradicija.

Kai aplankome Sandrą lentpjūvėje, ji pjauna pušies rąstus. Šiandien ji turi su savimi keturis padėjėjus, o grupė atrodo nepaprastai gerai koordinuota. Du vyrai nulupa žievę nuo statybai reikalingų rąstų, du dirba staklėmis. Kiekvienas judesys yra nepriekaištingas ir matyti, kad linksma, nepaisant karščio. Per pertrauką ateina Sandros mama ir atneša pusryčius. Su ja, vaikais ir šunimi dviračiu atvažiavo vieno iš padėjėjų anūkas, visi yra gerai nusiteikę ir gyvai kalba. Darbas yra didelė gyvenimo dalis. O jei tau patinka – na, taip ir turėtų būti.



Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

"Wood-Mizer" spaudos centras

Jūs atidarėte "Wood-Mizer", pasaulinės lyderės juostinių pjūklų ir staklių gamyboje, spaudos centro puslapį. Čia rasite įmoniės naujienas, istorijas apie įrangos naudojimą ir vaizdo pokalbius su staklių savininkais.
Kiekviena istorija yra verslo idėja ar naujas požiūris, kuris padės kitaip pažiūrėti į savo verslą. Jei ieškote naujų technologijų ar planuojate įkurti savo lentpjūvę - esate tinkamame puslapyje!

UŽSAKYTI PRENUMERATĄ

Newsletter

Ar jums patiko straipsnis? Prenumeruokite "Wood-Mizer" naujienlaiškį ir kartą per mėnesį gaukite straipsnius ir naujienas tiesiai į savo elektroninį paštą.

Prenumeruoti