Naujienos

Medienos pjovimas Prancūzijos Alpėse su mobiliosiomis „Wood-Mizer“ staklėmis LT70

Monday, January 9, 2023

Medienos pjovimas Prancūzijos Alpėse su mobiliosiomis „Wood-Mizer“ staklėmis LT70

Kurios staklės geriausiai tinka darbui kalnuotose vietovėse? Medienos pjovimas Alpėse reikalauja tvirto miškininkų charakterio ir atsidavimo. Staklių vilkimas kalnų keliais yra sunki užduotis net patyrusiems pjovėjams. Be įgūdžių ir praktinių žinių apie medieną, jums taip pat reikia geros medienos pjovimo įrangos, kad galėtumėte atlikti savo darbą.

Xavier Poulat iš Trièves kalnų regionoteigia kad geriausios staklės, kurias jis kada nors turėjo, yra „Wood-Mizer “ LT70 mobiliosios staklės su hidraulika ir belaidžiu valdymo bloku. Xavier tai žino iš savo patirties, nes jo LT70 staklės yra penktoji „Wood-Mizer“ mašina, kurią jis naudojo per savo medienos pjovėjo karjerą.Monestier-de-Clermont, mažame kaimelyje Prancūzijos Alpių Trièves kalnuoseyra didelė rąstų pjovimo paslaugų pagal sutartis paklausa.  Žmonėms čia reikia geros kokybės medienos, kad galėtų statyti namus, išlaikyti ūkius ar gaminti originalius baldus. Jie nori, kad mediena būtų išgaunama iš vietinių šaltinių ir liktų vietos ekonomikoje. Kaimo gyventojai tvirtai tiki, kad medžiai yra gamtos dovana, kurios nereikėtų švaistyti.
„Dažnai matydavau gražius lapuočius medžius, iškirstus ir parduotus malkoms. Man buvo nepatogu ir supratau, kad ši mediena nusipelno daugiau dėmesio. Ji gali būti naudojama stalių, baldų meistrų ar dailidžių projektuose. Radęs tinkamas stakles savo verslui, nusprendžiau, kad mano misija yra išsaugoti vietinę medieną ir suteikti žmonėms galimybę ja pasinaudoti. Šiandien stengiuosi dirbti tik su vietine medžiaga ir ją apdoroti vietiniams klientams“, – aiškina Xavier Pula, pjovėjas, turintis daugiau nei 26 metų darbo su „Wood-Mizer“ LT70 staklėmis patirtį.


Xavier gimė ūkininkų šeimoje, glaudžiai susijusioje su žeme ir mišku. Jo tėvas svajojo pamatyti, kaip sūnus dirba ūkyje, tačiau Xavier nusprendė tapti medkirčiu. „Prieš pradėdamas savo verslą, 15 metų dirbau miškininkystės srityje, studijavau pas du savo kolegas medienos ruošėjus. 1994 m. miško parodoje pirmą kartą pamačiau mobiliąsias stakles ir buvau visiškai nustebintas šios idėjos. Iš karto susisiekiau su „Wood-Mizer“ atstovu ir tą pačią dieną pasirašiau staklių užsakymą“, – prisimena Xavier.

Xavier medienos pjovimo verslo pradžia buvo kupina aistros ir užsidegimo, ir jam nebuvo sunku rasti klientų. Išmokti valdyti stakles buvo gana lengva, nors jam teko prižiūrėti ir įrankį – paruošti juostinius pjūklus darbui. „Anksčiau buvo sunku galąsti juostinius pjūklus ir reguliuoti jų dantų taką. Šiandien tai yra daug lengviau, nes aš pats prižiūriu pjūklus su galandimo ir reguliavimo įranga. Pjovėjai gali lengvai išmokti dirbti su „Wood-Mizer“ staklėmis, net jei jie mažai išmano mechaniką“, – sako Xavier.

Xavier pripažįsta, kad jo penktosios „Wood-Mizer“ staklės ir šios mobiliosios staklės LT70 yra pačios geriausios. Per daugelį metų visos jo „Wood-Mizer“ staklės išsiskyrė geru kainos ir kokybės santykiu, jos visada buvo patvarios ir patikimos. „Aš seku „Wood-Mizer“ staklių plėtrą nuo tada, kai įmonė įžengė į Prancūzijos rinką. Stengiuosi atnaujinti savo stakles kas 45 metus, nes jų konstrukcijoje atsiranda naujų patobulinimų. Pradėjau nuo benzininių staklių LT40, tada perėjau prie LT40 dyzelinių staklių, o pastaruosius kelerius metus tai buvo tik staklės LT70. Tai mano trečiosios LT70 staklės iš eilės“, – sako Xavier.

Mobiliosios juostinės staklės LT70 yra puikus pasirinkimas pjovėjams, dirbantiems su dideliais medienos kiekiais ir kuriems reikia pjovimo greičio. Xavier staklės yra mobilioji mašina, leidžianti jam keliauti po regioną ir užsidirbti pinigų pjaunant rąstus pagal užsakymą. Jis neįsivaizduoja darbo be staklių hidraulinių funkcijų, įskaitant vertikalias šonines atramas, dviejų strypų centrinį rąstų spaustuvą ir grandininį pervertiklį. Norėdamas pratęsti juostinio pjūklo naudojimo laiką, jis taip pat naudoja žievės šalinimo įtaisą. Labiausiai Xavier vertina belaidį „Wi-Fi“ nuotolinio valdymo pultą dėl jo patogumo ir galimybės dirbti su staklėmis nepriklausomai nuo oro sąlygų. „Palyginti su mano ankstesnėmis staklėmis LT40, LT70 yra greitesnės ir užtikrina didesnį pjovimo našumą. Dabar galiu greitai pasukti didelius ar kreivus rąstus, naudodamas hidraulines stovo funkcijas. Be to, turiu visus valdiklius, susietus su belaidžio operatoriaus pultu, kurį paėmęs galiu apeiti stakles ir prieiti prie rąsto iš abiejų pusių. Visos šios LT70 savybės pagerino mano darbą“, – pažymi Xavier.
Xavier dirba su vietiniais klientais 100 km spinduliu, tiekdamas jiems vietoje pagamintą medieną. Jis yra žinomas dėl savo lankstumo, nes gali nuvilkti savo LT70 mobiliąsias stakles į beveik bet kurią kliento nurodytą vietą ir daryti įvairius medienos pjovimo stebuklus. „Žmonės vertina, kad galiu atvykti į jų objektą su staklėmis ir atlikti visus darbus. Galiu juos aprūpinti lentomis, tašais ir stogo sijomis. Per savo karjerą pjoviau visų rūšių medieną, įskaitant spygliuočių, lapuočių, tuopų, kaštonų ir kt. Niekada nesiskundžiau darbo trūkumu – per metus perdirbu apie 1 000 kubinių metrų medienos“, – dalijasi įspūdžiais jis.

„Dažnai dirbu su tais, kurie patys stato namą ir žino, kaip organizuoti darbus, kad jie būtų efektyvūs. Tokie žmonės naudoja traktorius rąstams sukrauti dar prieš man atvykstant, jie padeda nuimti šviežiai supjautas lentas nuo staklių ir jas sukrauti. Mano klientai dažnai užsisako 6,5 m ilgio medines sijas, naudojamas namų statyboje, o anksčiau aš jiems gamindavau dar didesnių matmenų sijas. Su savo pirmosiomis staklėmis LT70 ant 8,5 m ilgio stovo nuvykau į skirtingus slidinėjimo kurortus pjauti pagal sutartį ir susidūriau su problema, kai vingiuotais kalnų takais vilkau beveik 3 tonų mažos prošvaisos automobilį. Šiuo metu dirbu su 6,5 m staklėmis – tai geras kompromisas tarp pjovimo ilgio ir mobilumo.“
***
Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

"Wood-Mizer" spaudos centras

Jūs atidarėte "Wood-Mizer", pasaulinės lyderės juostinių pjūklų ir staklių gamyboje, spaudos centro puslapį. Čia rasite įmoniės naujienas, istorijas apie įrangos naudojimą ir vaizdo pokalbius su staklių savininkais.
Kiekviena istorija yra verslo idėja ar naujas požiūris, kuris padės kitaip pažiūrėti į savo verslą. Jei ieškote naujų technologijų ar planuojate įkurti savo lentpjūvę - esate tinkamame puslapyje!

UŽSAKYTI PRENUMERATĄ

Newsletter

Ar jums patiko straipsnis? Prenumeruokite "Wood-Mizer" naujienlaiškį ir kartą per mėnesį gaukite straipsnius ir naujienas tiesiai į savo elektroninį paštą.

Prenumeruoti