Naujienos

Lenkų verslininkas kuria unikalius baldus iš senos medienos ir senovės artefaktų

Thursday, August 19, 2021

Lenkų verslininkas kuria unikalius baldus iš senos medienos ir senovės artefaktų

Gamta mums suteikia laimės“ – toks yra Kamil Brod, verslininko iš Lenkijos, Skaržysko–Kameo miesto, šūkis. Kamil 20 metų dirbo finansų įstaigose ir pagaliau nusprendė įgyvendinti savo svajonę. Jis įkūrė įmonę „OLD Mountains“, kuri gamina baldus ir namų apyvokos daiktus iš medienos atliekų, derindama jas su plienu, betonu, stiklu ir kitomis medžiagomis. Taip Kamil siekia klientams atskleisti originalią šių unikalių gaminių filosofiją.

„OLD Mountains“ yra nedidelė šeimos bendrovė, įsikūrusi priemiestyje, miškų ir laukų sandūroje, kur gana lengva gauti senos medienos ir kur yra pakankamai vietos įrangai įrengti. Kamil dirbtuvėse yra medienos apdirbimo staklės (pagrindinės „Wood-Mizer“ staklės) ir unikalių paruoštų gaminių atsargos, kurios laukia klientų.

„Mūsų naudojama mediena – tai nenaudojamų tvartų griovimo arba senų vaismedžių sodų kirtimo atliekos. Mūsų plienas yra iš sugedusių automobilių, apie kuriuos visi pamiršo, tačiau savo gaminiuose stengiamės jiems grąžinti dalį buvusio gyvenimo“, – pasakoja Kamil. „Mes norėtume, kad mūsų gaminiai primintų praeitį, bet kartu būtų išvaizdūs ir kuo praktiškesni“.

Dar vienas dalykas, dėl kurio „OLD Mountains“ logotipu pažymėti gaminiai yra išskirtiniai – originali filosofija. Visus darbus vienija bendra idėja – skatinti „ramaus gyvenimo“ meną, t. y. gyvenimą darnoje su gamta, mėgaujantis minimalizmui būdinga tvarka ir švara. Toks požiūris į gyvenimą padeda pasiekti dvasios ramybę, saugumo jausmą ir laimę. Bendrovės „OLD Mountains“ skleidžiama žinia yra tiesiogiai susijusi su „wabi-sabi“, „hygge“ ir „lagom“filosofijos srovėmis, kurios prieštarauja materialinių vertybių vaikymuisi. Kita vertus, jie palaiko nuosaikumą, funkcionalumą ir gilesnį supratimą apie tai, kas mus jau supa. Būtent tokius gaminius Kamil ruošia savo dirbtuvėse.

„Mūsų gaminiai padeda žmonėms rasti kelią į tikrąją laimę, jaustis lengvai ir natūraliai. Klientai vertina tai, kad mūsų gaminiai yra paprasti, patogūs ir pagaminti tausojant gamtą“, – teigia Kamil.
Kamil Broda įmonę sudaro tik trys darbuotojai, todėl darbų pasiskirstymas yra labai aiškus. Remdamasis savo profesine patirtimi, Kamil kuria naujus gaminius, užsiima rinkodara ir ieško naujų būdų verslui plėsti. Kiti du komandos nariai – Kamil vyresnysis brolis ir sūnus – užsiima tiesiogine gamyba. „Dirbti su medžiu buvo mano svajonė jau daugelį metų. Visada žavėjausi savo brolio Darek talentu meistrauti paukščių lesyklas, medines dovanų dėžutes ir sodo pavėsines. Dabar atėjo metas, kai galime suvienyti savo jėgas ir dirbti kartu", – teigia Kamil.

Pirmieji mėnesiai buvo sunkūs, kadangi jie savo darbą laikė hobiu ir buvo pasirengę dirbti be perstojo. Tačiau, kai atėjo laikas apskaičiuoti kainą klientui, jie nusivylė, kadangi kaina buvo didelė, o pelnas – menkas. „Norėjome būti nepriklausomi, o tam reikėjo padidinti savo dirbtuvių našumą. Todėl nusprendėme investuoti į „Wood-Mizer“ stakles“, – prisimena Kamil.

Pirmosios bendrovės „OLD Mountains“ užsakytos staklės buvo keturpusės obliavimo ir frezavimo staklės „Wood-Mizer MP260“, kurios ženkliai pagreitino medienos ruošinių apdirbimo procesą. „Mums svarbu medžiagą paruošti greitai ir tiksliai. Priešingu atveju negalėsime klientams siūlyti patrauklių gaminių tinkamu kiekiu ir per nustatytą laiką", – aiškina Kamil.


„Wood-Mizer MP260“ obliavimo ir frezavimo staklėmis galima atlikti kelių rūšių medžio apdorojimo darbus, todėl sutaupysite vietos dirbtuvėse, sumažinsite techninės priežiūros kaštus ir padidinsite našumą. „Tai patikimos ir patikrintos staklės, kurias lengva nustatyti ir eksploatuoti. Prieš jas užsisakydamas, ilgai nagrinėjau informaciją internete. Sužinojau, kad šios staklės buvo sukurtos Švedijoje, o jų konstrukciją jau daugelį metų išbando reiklūs Skandinavijos medžio apdirbimo specialistai. Šiuo metu jas gamina „Wood-Mizer“ iš Kolo miesto Lenkijoje, todėl man lengva susisiekti su aptarnavimo centru, galiu apsilankyti gamykloje ir susitarti dėl susitikimo su technikais savo dirbtuvėse. Šiandien bendradarbiavimas yra labai svarbus kuriant verslo santykius“, – pažymi Kamil.

Kitos bendrovės „OLD Mountains“ įsigytos staklės – mobiliosios medienos pjovimo staklės LT15CLASSIC su obliavimo staklėmis MP100. „Kirsdami seną vaismedžių sodą su LT15 mes galime, pavyzdžiui, pjauti rąstus tiesiog vietoje ir obliuoti jau paruoštą medieną“, – pasakoja Kamil. „Staklės LT15 išsiskiria stovo skersinių sijų išdėstymu ir šoninėmis atramomis, ant kurių galima sudėti trumpus rąstus – tai ypač naudinga pjaunant mažesniems gaminiams skirtą medieną. Medienos pjovimo staklės turi tvirtą, sustiprintą stovo rėmą, kuris yra pakankamai standus tiek darbui, tiek transportavimui. MP100 obliavimo staklės reikalingos obliuoti drėgną medieną tiesiai ant gaterio stovo. Beje, MP100 galima įrengti profilinius peilius, reikalingus statybinėms sijoms gaminti. Originalių sienų pertvarų gamybai naudojame MP100“.
Bendradarbiavimas su „Wood-Mizer“ padėjo šiam šeimos verslui plėstis dviem kryptimis. Visų pirma, naudojant obliavimo stakles MP260 padidėjo medžiagos paruošimo efektyvumas ir tikslumas. Antra, staklės LT15CLASSIC kartu su MP100 obliavimo staklėmis leido perimti medžiagos paruošimo proceso kontrolę jau rąstų pjovimo etape. Kamil Broda pripažįsta, kad palaikyti gerus verslo santykius su „Wood-Mizer“ yra lengva, nes bendrovei rūpi kokybiškas klientų aptarnavimas.

Pirkdami „OLD Mountains“ gaminį, be estetinių ir funkcinių savybių, jūs gaunate dar kai ką – nepastebimą užuominą apie tai, „kaip gyventi tvariai ir darniai su gamta“.Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

"Wood-Mizer" spaudos centras

Jūs atidarėte "Wood-Mizer", pasaulinės lyderės juostinių pjūklų ir staklių gamyboje, spaudos centro puslapį. Čia rasite įmoniės naujienas, istorijas apie įrangos naudojimą ir vaizdo pokalbius su staklių savininkais.
Kiekviena istorija yra verslo idėja ar naujas požiūris, kuris padės kitaip pažiūrėti į savo verslą. Jei ieškote naujų technologijų ar planuojate įkurti savo lentpjūvę - esate tinkamame puslapyje!

UŽSAKYTI PRENUMERATĄ

Newsletter

Ar jums patiko straipsnis? Prenumeruokite "Wood-Mizer" naujienlaiškį ir kartą per mėnesį gaukite straipsnius ir naujienas tiesiai į savo elektroninį paštą.

Prenumeruoti