Naujienos

Kodėl reikia iškirsti senus medžius – serijos „Swedish Homestead“ vaizdo įrašas

Wednesday, October 24, 2018

Kodėl reikia iškirsti senus medžius – serijos „Swedish Homestead“ vaizdo įrašas

Kaip teisingai tvarkyti savo miško plotą? Simeonas Fuksas aptaria medžių kirtimo naudą ir savo aplinkos apsaugos filosofiją, palygindamas su situacija, jei būtų palikta taip, kaip yra, ir šis miškas būtų neliečiamas.

Simeono šeima turi 18 ha tankaus miško ir suteikia jam didelę atsakomybę valdyti šią nuosavybę. Simeonas ir jo brolis, kuris yra medžių priežiūros specialistas, suvokia ekologijos svarbą. Protingai valdydamas savo miško plotą Simeonas dažnai jį tyrinėja ir aptinka vietų, kur medžiai auga taip tankiai, kad jauniems neaukštiems ūgliams nebelieka vietos augti, ir net jei jiems pavyksta kažkiek pasistiebti, tai vis tiek po kelių mėnesių žūva.

Tam, kad išspręstų šią problemą, Simeonas ir jo brolis iškirto aukštesnius jau nudžiuvusius medžius, kurie užstodavo saulės šviesą jauniems ūgliams. Ir jauni medeliai iškart pradėjo sparčiai stiebtis į viršų, taip skatinama jų imuninė sistema ir šie augalai gyvuos ilgiau. Nukirstų medžių šakos galiausiai tampa miško paklotės kompostu ir praverčia augti bei daugintis tiek augalams, tiek gyvūnams. „Čia pradėjo augti gėlės, kurių niekada anksčiau nebuvau matęs“, – tvirtina Simeonas.

Šioje „Swedish Homestead“ serijoje švedų ūkininkas Simeonas Fuksas pasakoja, kaip protingai tvarkant savo mišką galima daryti teigiamą įtaką gamtai ir gyvenimui ūkyje.Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

"Wood-Mizer" spaudos centras

Jūs atidarėte "Wood-Mizer", pasaulinės lyderės juostinių pjūklų ir staklių gamyboje, spaudos centro puslapį. Čia rasite įmoniės naujienas, istorijas apie įrangos naudojimą ir vaizdo pokalbius su staklių savininkais.
Kiekviena istorija yra verslo idėja ar naujas požiūris, kuris padės kitaip pažiūrėti į savo verslą. Jei ieškote naujų technologijų ar planuojate įkurti savo lentpjūvę - esate tinkamame puslapyje!

UŽSAKYTI PRENUMERATĄ

Newsletter

Ar jums patiko straipsnis? Prenumeruokite "Wood-Mizer" naujienlaiškį ir kartą per mėnesį gaukite straipsnius ir naujienas tiesiai į savo elektroninį paštą.

Prenumeruoti