Istorijos

Amerikietiškas svajonių namas

Wednesday, February 20, 2019

Amerikietiškas svajonių namas

Amerikiečiai sako, kad jei turi citrinų, pagamink iš jų limonadą. Būtent taip ir pasielgė Makas Loueris. Po gaisro, kuris visiškai sunaikino jo būstą, vyras nepuolė į neviltį, o ėmėsi darbo ir pastatė naują 240 kv. metrų namą iš medienos, kurią pasiruošė nuosavame miške ir pats supjovė „Wood-Mizer“ staklėmis.

Baigęs statyti savo dviejų aukštų medinį karkasinį namą tankiuose Misisipės miškuose, makas Loueris tragediją pavertė svajone. Patį pirmąjį savo medinį namą Makas pastatė jaunystėje, 1976-aisiais. Šis namas sudegė per gaisrą ir šeima liko be būsto ir be nuosavybės. „Man prireikė apytiksliai dvejų metų, kad galėčiau sugrįžti į ūkį po gaisro“, – prisimena Makas.

Vėl pradėjęs dirbti savo 50 ha fermoje Makas sumanė pastatyti naują namą. „Pasisvečiavau pas savo artimą draugą, kuris buvo ką tik nusipirkęs „Wood-Mizer“ stakles LT 40, – pasakoja Makas. – Jis man parodė, kaip pjauti rąstus, ir pasiūlė padėti, jei reikia pagaminti medienos ruošinių naujam namui.“ Makas užtruko beveik metus dirbdamas su šiomis „Wood-Mizer“ staklėmis ir galų gale įsigijo nuosavą mašiną LT40, su kuria pjovė kitus ketverius metus.

Makas nemetė savo įprasto darbo ir pasinaudojo visomis išeiginėmis, kad „Wood-Mizer“ staklėmis galėtų pjauti medieną. „Medieną ėmiau iš savo miško, išskyrus kiparisus ir kedrus, – pasakoja Makas. Dėl hidraulinės staklių LT40 sistemos galėjau dirbti vienas ir užkelti didelius rąstus, kartais net iki 75 cm diametro.“ Makas net supjovė vieną šimtametę pušį ir jos medienos užteko visoms rūsio grindims.
Kai prasidėjo statybos, Makui padėjo nedidelė brigada. Statydamas namą jis tuo pačiu metu pastatė ir stogines medienai laikyti, ir nedideles dirbtuves, kuriose įrengė duris, baldus ir palanges. Kad sujungtų namo atramas ir gegnes, vyras naudojo savadarbes metalines kabes.

Makui labai pravertė tai, kad „Wood-Mizer“ taip pat sėkmingai pjauna ir ploną medieną, ir storas lentas – dėl to jis sukūrė unikalų namo interjerą. Beveik mėnesį Makas iš ąžuolo ir šviežiai supjauto kipariso meistravo baro stalą.
Tam, kad pastatytų 240 kv. metrų ploto namą, Makas su staklėmis LT40 dirbo daugiau nei 1 000 valandų. Be to, naudojo savo medieną ir pats atliko statybos darbus, tad sutaupė apie 200 000 dolerių. „Be savo „Wood-Mizer“ staklių nebūčiau susitvarkęs“ – tvirtina Makas. Be abejo, jis nuolat sulaukia daugybės pagyrų ir komplimentų iš tų, kurie matė jau pastatytą namą. Makas labai laimingas, kad galėjo drauge su šeima galų gale persikraustyti atgal į ūkį po to, kai keletą metų nuomojosi butą mieste. Prie įėjimo pritvirtinta lentelė, kurioje parašyta: „Šio namo idėją sumanė, jį suprojektavo ir pastatė Makas ir Melisa Loueriai 2014–2015 metais. Per 5 metus Makas pjovė medieną iš aplinkinių miškų „Charbonneau Woods“. Tegu šis namas teikia pasigėrėjimą ir džiaugsmą visiems ateinančių kartų atstovams, kurie ras prieglobstį po jo stogu.“

Autorius: Bethany Faubion

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

"WOOD-MIZER" SPAUDOS CENTRAS

Jūs atidarėte "Wood-Mizer", pasaulinės lyderės juostinių pjūklų ir staklių gamyboje, spaudos centro puslapį. Čia rasite įmoniės naujienas, istorijas apie įrangos naudojimą ir vaizdo pokalbius su staklių savininkais.
Kiekviena istorija yra verslo idėja ar naujas požiūris, kuris padės kitaip pažiūrėti į savo verslą. Jei ieškote naujų technologijų ar planuojate įkurti savo lentpjūvę - esate tinkamame puslapyje!

UŽSAKYTI PRENUMERATĄ

Newsletter

Ar jums patiko straipsnis? Prenumeruokite "Wood-Mizer" naujienlaiškį ir kartą per mėnesį gaukite straipsnius ir naujienas tiesiai į savo elektroninį paštą.

Prenumeruoti