Naujienos

Nuo ledo kubelių iki viešbučių iš ledo

Thursday, March 14, 2019

Nuo ledo kubelių iki viešbučių iš ledo

Juostinės medienos pjovimo staklės pjauna ne tik medieną. Norvegijos bendrovėje „Designlce“ „Wood-Mizer“ staklėmis LT15 pjaustomas ledas esant –5 °C temperatūrai visus metus.

Dėl šaltų žiemų ir didelio ežerų skaičius Norvegija prieš 150 metų tapo Europos ledo luitų tiekėja. Nors dėl šiuolaikinių technologijų sumažėjo ledo blokų paklausa, ši pramonės šaka vis dar veikia ir klesti specializuotose srityse.

Bendrovės „Designlce“ savininkas Tomas Orderudas pradėjo išgauti ledą iš vietinio ežero pietryčių Norvegijoje maždaug prieš 15 metų. Šiandien Tomas gali tiekti „viską nuo ledo kubelių iki viešbučių iš ledo“ iš savo šalčio dirbtuvių, kurių plotas 400 kvadratinių metrų. Net žiemą temperatūra čia būna –5 °C, kad 500–600 tonų ledo atsargų išliktų užšalusios be pokyčių.

„Sulaukiame neįprastų užsakymų“
Su „Wood-Mizer“ medienos pjovimo staklėmis LT15, robotu „Kuka“, traktoriumi, šakiniu krautuvu ir daugybe benzininių pjūklų Tomas faktiškai visiškai pasirengęs padaryti iš ledo bet kokį projektą, kokį sugalvos jo klientai. Ir klientai iš tiesų prašo padaryti unikalius daiktus.

Tomas nuolat stato viešbučius iš ledo, gamina daiktus iš ledo verslo renginiams ir kuria dideles ledo skulptūras ceremonijoms ir net kinui. Jis darė ledinius automobilių maketus, įmonių logotipus, alaus bokalus iš ledo...

Kartą jis savo dirbtuves pavertė žiemos stebuklų šalimi japonų madingos aprangos bendrovei, kuri filmavo žiemos sezono reklamą.

Net ir Holivudui reikalingas ledas. Tomas pagamino ledo skulptūras filmui „The Snowmen“, kurį Michaelis Fassbenderis filmavo Norvegijoje ir pristatė 2017 m.

Ledo gavyba
„Mūsų bendrovė naudoja beveik visiškai natūralų ledą“, – tvirtina Tomas. „Jis skiriasi nuo dirbtinio tuo, kad jame yra burbuliukų, įskilimų ir šešėlių, tad iš tiesų matyti, kad jis natūralus. Ypač, kai ledą apšviečia saulės spinduliai, – tai pasakiškas reginys.“

Žiemą Tomas išgauna ledą iš netoliese esančio ežero, tam turi vietos vadžios leidimą. Jis išpjauna ledą pjūklu, kuris pritvirtintas prie traktoriaus, ir benzininiais pjūklais. Kiekvienas ledo gabalas yra 1 m pločio ir 2 m ilgio. Šie blokai saugomi šaltoje vietoje, kol jų prireiks kuriam nors projektui.

Nuo ledo bloko iki ledo meno
Po to, kai Tomas ir jo klientas sukuria projektą, Tomas iki reikiamo dydžio apipjausto ledo bloką „Wood-Mizer“ staklėmis LT15, pritaikytomis pjaustyti ledą. Ant staklių rėmo uždėta plastikinė dalis, kad lengviau slystų ledo ruošinys.

Kadangi dirbtuvėse temperatūra visus metus būna –5 °C, pjūklus ir diržus reikia apsaugoti, kad nesusidarytų varveklių, tam Tomas ant pjovimo galvos įrengė du nedidelius šildytuvus.

Pasak Tomo, ledą pjaustyti nesudėtinga. „Kol ašmenys aštrūs, staklės ledą pjauna lengvai.“ Per visą dieną atšipusį pjūklą Tomas keičia tik 2 kartus.

Kai projektą reikia atlikti kitoje vietoje, Tomas ten nusiveža stakles LT15. „Keletą kartų jas vežiausi į poliarinį ratą.“

„Jei dėl mano staklių iškyla kokių nors problemų, tiesiog skambinu į „Wood-Mizer“ biurą, paaiškinu situaciją, ir jie man suteikia konsultacijas telefonu, o kitą dieną aš jau gaunu atsarginių detalių. Tai gerai veikia.“

Išpjovus staklėmis ledo ruošiniai patenka į robotines stakles „Kuka“, kurios gali nuskenuoti bet kurį objektą ir padaryti iš ledo idealią jo kopiją.

Ledo skulptūros visus metus
„Šiaip jau žmonėms sunku patikėti, kad vasarą galima gaminti daiktus iš ledo. Iš tiesų tai įmanoma, nes kubinis metras ledo, esant trylikos laipsnių šilumai, jei pastatytas pavėsyje, tirpsta labai lėtai, apytikriai 6 centimetrus per 24 val.“

„Tad paskambinkite mums ir padarysime jūsų projektą iš ledo ir žiemą, ir vasarą. Įspūdis, kuri ledo skulptūros palieka vasarą, tiesiog nuostabus, juk niekas nesitiki tokių objektų pamatyti, kai karšta.


Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

"Wood-Mizer" spaudos centras

Jūs atidarėte "Wood-Mizer", pasaulinės lyderės juostinių pjūklų ir staklių gamyboje, spaudos centro puslapį. Čia rasite įmoniės naujienas, istorijas apie įrangos naudojimą ir vaizdo pokalbius su staklių savininkais.
Kiekviena istorija yra verslo idėja ar naujas požiūris, kuris padės kitaip pažiūrėti į savo verslą. Jei ieškote naujų technologijų ar planuojate įkurti savo lentpjūvę - esate tinkamame puslapyje!

UŽSAKYTI PRENUMERATĄ

Newsletter

Ar jums patiko straipsnis? Prenumeruokite "Wood-Mizer" naujienlaiškį ir kartą per mėnesį gaukite straipsnius ir naujienas tiesiai į savo elektroninį paštą.

Prenumeruoti