Naujienos

Italas medienos apdirbėjas rado būdą, kaip gauti daugiau produkcijos iš kiekvieno medžio.

Wednesday, November 21, 2018

Italas medienos apdirbėjas rado būdą, kaip gauti daugiau produkcijos iš kiekvieno medžio.

Jei keliausite iš Venecijos į Alpes, tai po dviejų valandų kelionės būsite netoliese Marko Markantės dirbtuvių. Marko verslas – tai pirmiausia tradicinė malkų gamyba, kurią jo tėvas pradėjo beveik prieš 30 metų. Tačiau laikai keičiasi, tad Markas rado būdą, kaip paįvairinti šią veiklą ir produkciją, o tai reiškia ir rasti naujų klientų bei padidinti pelną.


Kai jo tėvas pradėjo savo verslą, jis užsiėmė tik medienos ruošimu ir malkų gamyba. Pradėjęs vadovauti įmonei Markas greitai suvokė, kad rentabilumas nedidelis ir reikia sugalvoti kokį nors būdą, kad jį būtų galima padidinti ir taip pat sumažinti riziką savo verslui.


Sprendimą jis rado, kai buvo išvykęs į JAV ir Kanadą 2011 metais.

„Ten pirmą kartą pamačiau, kaip veikia „Wood-Mizer“ medienos pjovimo staklės LT15, ir iškart supratau, kad su tokia mašina mes galėsime padidinti savo produkcijos asortimentą ir dar teikti naujų paslaugų“, – pasakoja Markas.


„Kodėl būtent „Wood-Mizer“? Todėl, kad manau, jog šiomis staklėmis galima daryti tai, ko man reikia. Tai profesionali, kompaktiška, funkcionali mašina, kuri pjauna iki 70 cm diametro ir 8 m ilgio rąstus, ji taip pat turi 8 metrų ilgio rėmą, susidedantį iš atskirų sekcijų. Tam, kad būtų galima pjauti tokius ilgus rąstus, įprastos staklės turi turėti 16 m ilgio bėgius, o „Wood-Mizer“ staklės pagamintos sumaniai: ne rąstas juda pjovimo mechanizmu, o pats pjūklas juda išilgai rąsto.“


„Apžiūrėjau ir kitų markių medienos pjovimo stakles, bet „Wood-Mizer“ rinkoje buvo geriausia pagal kainos ir funkcionalumo santykį. Šios staklės puikiai tinka darbams, kuriuos atliekame savo įmonėje, ir jomis pjaunama itin tiksliai. Galiu išpjauti 1,5 mm storio ir 8 m ilgio ruošinius, su „Wood-Mizer“ tai galima padaryti iki 1 mm tikslumu per visą lentos ilgį.“


„Su „Wood-Mizer“ staklėmis visiškai įgyvendinu savo medienos apdirbimo sumanymus. Visi medienos ruošiniai, kuriuos matote mano dirbtuvėse, – sijos, lentos, plokštės – pagaminti LT15 staklėmis. Taip atsirado sėkmės galimybė. Mediena, kurios negalima pjauti įprastomis staklėmis, nes tiesiog neapsimoka, man puikiai tinka – galiu iš jos gaminti, pavyzdžiui, padėklus!“


„Mano sprendimas įsigyti „Wood-Mizer“ buvo pagrįstas tuo, kad rąstų kaina mūsų regione yra apie 100 eurų už kubinį metrą. Tačiau iš jų išpjovus lentas, kaina padidėja iki 400–450 eurų už kubinį metrą. Kalbu apie maumedžius. Būtent dėl šios priežasties pradėjome miško kirtimo darbus ir naudotis „Wood-Mizer“ staklėmis.“


„Mediniai stalai, šviestuvai, suoliukai, kėdės vėl madingi. Tai puiki galimybė mums gauti didesnį pelną iš kiekvieno medžio“, – pastebi Marko. Pridėjusi medienos pjovimo operaciją įmonė padidino savo produkcijos ir paslaugų asortimentą, tad tokiu būdu galėjo įsitraukti į naujas rinkas ir praplėsti savo klientų bazę. Šiandien Markas be medienos ruošos darbų siūlo pirkti malkų, arboristikos paslaugas ir, aišku, pagaminti medienos ruošinių pagal kliento specifikacijas.

Autorius: Martina Valentini, „Greenpress Media“

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

"Wood-Mizer" spaudos centras

Jūs atidarėte "Wood-Mizer", pasaulinės lyderės juostinių pjūklų ir staklių gamyboje, spaudos centro puslapį. Čia rasite įmoniės naujienas, istorijas apie įrangos naudojimą ir vaizdo pokalbius su staklių savininkais.
Kiekviena istorija yra verslo idėja ar naujas požiūris, kuris padės kitaip pažiūrėti į savo verslą. Jei ieškote naujų technologijų ar planuojate įkurti savo lentpjūvę - esate tinkamame puslapyje!

UŽSAKYTI PRENUMERATĄ

Newsletter

Ar jums patiko straipsnis? Prenumeruokite "Wood-Mizer" naujienlaiškį ir kartą per mėnesį gaukite straipsnius ir naujienas tiesiai į savo elektroninį paštą.

Prenumeruoti