Istorijos

Tuesday, May 22, 2018

Su staklėmis LT10 padidinamas medienos apdirbėjų pelnas Slovėnijoje

Slovėnijos medienos apdirbimo bendrovė skelbia apie savo pasiekimus paįvairinant gamybos būdus ir apie pelno augimą dėl LT10 staklių

Ekonominė krizė – tai ne tik sunkumai. Tai galimybių metas, kai naujos idėjos atsiranda tarsi iš oro ir yra vietos pasireikšti vaizduotei. Jei verslas atviras permainoms, ekonominės krizės laikotarpiai iš tiesų gali būti naudingi ir užtikrinti jo ilgalaikę ateitį.

„Iki krizės mūsų bendrovė 85 % procentais savo pajėgumo dirbo metalurgijos srityje“, – pasakoja Saško Taksas, vienas iš medienos apdirbimo įmonių „Graplas“ savininkų. Tai 1994 m. įkurta šeimos bendrovė. Nuo pat įmonės įkūrimo jos ceche iki šiol dar veikia 1955 m. staklės.

Tačiau 2008 m. labai sumažėjo užsakymų iš metalurgijos giganto ir jaunam savininkui Saško Taksui, kuris tuo metu bendrovei „Graplas“ vadovavo tik trejus metus, teko parodyti išradingumo stebuklus, kad šeimos verslas išliktų stiprus.

„Senų staklių problema ta, kad jos pjauna rąstus, kurių diametras iki 45 cm, – aiškina Saško. – Man prireikė staklių dideliems rąstams.“

„Wood-Mizer“ staklės LT10 – tai paprastas technologinis sprendimas pjauti rąstams. Su elektriniu 5,5 kW varikliu ir staklių rėmu, sukonstruotu iš keleto sekcijų, šios staklės gali pjauti rąstus, kurių diametras iki 70 cm. Operatorius rankine gerve nustato pjovimo galvos aukštį, o pjaudamas stumia ją į priekį.

„Atvirai kalbant, staklių kaina buvo tokia nedidelė, kad aš iš karto sutikau nusipirkti, – pasakoja Saško. – Nors, kai stakles atvežė ir surinko pas mus ceche, aš suabejojau – nejaugi ši maža mašina gali pjauti stambius rąstus?“

Ir Saško iš savo patirties įsitikino – tikrai galima! „Yout Tube“ kanale paskelbtas neįtikėtinas vaizdo įrašas, dėl kurio pašėlo internautai ir jis pakeitė daugelio medienos apdirbėjų požiūrį: „Graplas“ ceche mažos staklės LT10 pjauna 1 m diametro rąstą!

Šiandien „Graplas“ atlieka labai daug specializuotų medienos apdirbimo produktų užsakymų, pavyzdžiui, dėžės peiliams arba 100 x 100 mm tašai klojiniams. Čia daugiausia apdorojamos slovėniškosios eglės. Nors pjovimo apimtis nedidelė, apie 10 kubinių metrų per mėnesį, bet pridėtinė šios produkcijos vertė aukšta.

„Nereikia galvoti apie pjovimo apimtį. Tai pasenęs metodas, – tvirtina Saško Taksas. – Dabar žmonės galvoja apie pelną ir stengiasi gaminti produkciją iš mažesnio medžiagų kiekio, bet kad pridėtinė vertė būtų aukštesnė.“

Pelnas gaunamas ir dėl to, kad taupoma.

Iš tiesų su „Wood-Mizer“ technologija taupomos žaliavos ir medžiagos. 5,5 kw varikliui reikia žymiai mažiau elektros energijos palyginti su didelėmis staklėmis, bet šios galios pakanka, kad būtų galima pjauti stambius rąstus. Dar vienas privalumas – „Wood-Mizer“ staklėse naudojamas siauras juostinis pjūklas. Jo daromo pjūvio plotis tik 2 mm, o tai reiškia, kad iš kiekvieno rąsto išeina daugiau ruošinių ir mažiau pjuvenų. Vidutiniškai iš rąsto su „Wood-Mizer“ staklėmis galima išpjauti viena lenta daugiau nei įprastu būdu – štai taip ir susidaro papildomas pelnas.

Medienos atliekos „Graplas“ gamykloje keliauja į katilą, kuris generuoja šilumą 64 kubinių metrų džiovyklei, kur gatavi ruošiniai apdirbami sudarant temperatūros šoką.

„Per visą darbo su staklėmis LT10 laiką nė karto dėl jų nebuvo problemų, – tvirtina Saško. – Aš patenkintas šia įranga. Manau, pačiu laiku kilo puiki mintis įsigyti stakles LT10“, – šypsosi Saško Taksas.

Štai taip ekonominė krizė buvo kaip bendrovės „Graplas“ stiprumo išbandymas. Ten, kur kiti pasiduoda, užsidaro, pasitraukia iš rinkos, protingi ir išradingi verslininkai randa naujų galimybių, kad jų bendrovės suklestėtų.Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

"WOOD-MIZER" SPAUDOS CENTRAS

Jūs atidarėte "Wood-Mizer", pasaulinės lyderės juostinių pjūklų ir staklių gamyboje, spaudos centro puslapį. Čia rasite įmoniės naujienas, istorijas apie įrangos naudojimą ir vaizdo pokalbius su staklių savininkais.
Kiekviena istorija yra verslo idėja ar naujas požiūris, kuris padės kitaip pažiūrėti į savo verslą. Jei ieškote naujų technologijų ar planuojate įkurti savo lentpjūvę - esate tinkamame puslapyje!

UŽSAKYTI PRENUMERATĄ

Newsletter

Ar jums patiko straipsnis? Prenumeruokite "Wood-Mizer" naujienlaiškį ir kartą per mėnesį gaukite straipsnius ir naujienas tiesiai į savo elektroninį paštą.

Prenumeruoti