Istorijos

Monday, August 13, 2018

Slovėnija. Svečiuose pas Juodąją Madoną

„Wood-Mizer“ medienos pjovimo staklių galima rasti pačiuose netikėčiausiuose pasaulio kampeliuose. Pavyzdžiui, kalno viršūnėje, kur yra Romos katalikų bažnyčios garbinama šventovė.

Niekas tiksliai nežino, kodėl ikonų tapytojai viduramžiais kartais Mergelę Mariją vaizduodavo tamsiu veidu. Šiuolaikiniai tyrėjai iškelia skirtingas hipotezes, iš kurių kyla daugiau klausimų nei atsakymų. Europoje yra apie 500 tokių atvaizdų, kai tamsiaveidė Madona sėdi soste arba stovi su kūdikėliu Jėzumi ant rankų. Kai kurios iš šių skulptūrų laikomos stebuklingomis.

Aukštai Slovėnijos Alpėse, Šventosios Anos bažnyčioje, jau daugiau nei 700 metų saugomas skulptūrinis Juodosios Marijos atvaizdas. Pagal legendą čia, 1220 metrų virš jūros lygio, skulptūrą atgabeno piligrimai iš Iberijos pusiasalio. Nukeliavę ilgą kelią jie nutarė, kad atvaizdas turi likti šioje vietovėje, dėl to XIV amžiuje buvo pastatyta bažnyčia su varpine.

Šios vietos sergėtojas – Jožė Potočnikas, kurio namas yra čia pat kalno viršūnėje, šalia bažnyčios. Kalbamės su jo sūnumi Vinko, sėkmingu žmogumi, kuris gyvena Koroškos Revnėje ir dirba didelės Europos bendrovės prekybos skyriuje.

„Pas tėvą atvažiuoju dažniausiai savaitgaliais, kad padėčiau ūkyje, – pasakoja Vinko Potočnikas. – Mes stengiamės šią vietą kruopščiai ir gražiai prižiūrėti, todėl visą laiką reikia kažką taisyti arba statyti.“

Anksčiau Vinko užsakinėjo ir pirkdavo medienos ruošinius, tačiau problema buvo ta, kad jam reikėjo skirtingų matmenų lentų.

„Kai ką nors darai ir pabaigoje tau pritrūksta dviejų tam tikrų matmenų ruošinių, o lieka krūva kitų matmenų lentų, tai nieko iš to neišeina“, – pasakoja Vinko.

Todėl 2011 m. jis nusipirko nedideles „Wood-Mizer“ lentų pjovimo stakles LT15.

„LT15 tiko man pirmiausia dėl dydžio, – sako Vinko. – Čia ateina daug žmonių, todėl nenorime, kad prietaisas, medžiagos ir įranga būtų matomi. Viskas turi būti švaru ir tvarkinga. O staklės LT15 tokios mažos, kad lengvai tilpo klėtyje.“

Tiesa, „Wood-Mizer“ staklės LT15 nebrangios, o Koroškos Revnėje, kur gyvena Vinko, yra priežiūros punktas, kuriame galandami juostiniai „Wood-Mizer“ pjūklai.

Vinko naudoja šias stakles dažnai, maždaug kartą per mėnesį, ir pjauna ne trumpiau nei tris valandas. Jis pradėjo nuo nedidelių projektų. Iš pradžių išpjovė lentas tvorai, tada pagamino stalą ir suolus, kurie dabar stovi šalia bažnyčios po atviru dangumi. Galų gale atėjo eilė rimtoms statyboms: Vinko atnaujino tėvų namo stogą ir apkalė seną klėtį.

Dabar bažnyčios kiemas įrengtas nuostabiai. Supantys kalnai, tyla ir šios vietos ramybė nuteikia maldai ir meditacijai, o rūpesčiai ir išgyvenimai pamirštami.

Artimiausia gyvenvietė Koprivna įsikūrusi žemai, ir ten yra kita bažnyčia kasdienei tarnystei. Tačiau kartą per mėnesį arba per bažnytines šventes Šventosios Anos, Mergelės Marijos motinos, bažnyčios varpai sukviečia atvykėlius ir jie pradeda savo kelionę link Juodosios Madonos 7 km aukštyn nuo Koprivnos.

O kai tarnystė baigiasi ir kaimo gyventojai grįžta namo, jie dėkoja už jos svetingumą Juodajai Marijai ir tiems žmonėms, kurie aukoja savo darbą ir laiką dėl bendros gerovės, kad ši vieta visada būtų mielu kampeliu, kur veržiasi piligrimų širdys.

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

"WOOD-MIZER" SPAUDOS CENTRAS

Jūs atidarėte "Wood-Mizer", pasaulinės lyderės juostinių pjūklų ir staklių gamyboje, spaudos centro puslapį. Čia rasite įmoniės naujienas, istorijas apie įrangos naudojimą ir vaizdo pokalbius su staklių savininkais.
Kiekviena istorija yra verslo idėja ar naujas požiūris, kuris padės kitaip pažiūrėti į savo verslą. Jei ieškote naujų technologijų ar planuojate įkurti savo lentpjūvę - esate tinkamame puslapyje!

UŽSAKYTI PRENUMERATĄ

Newsletter

Ar jums patiko straipsnis? Prenumeruokite "Wood-Mizer" naujienlaiškį ir kartą per mėnesį gaukite straipsnius ir naujienas tiesiai į savo elektroninį paštą.

Prenumeruoti