Istorijos

Friday, August 24, 2018

Neįprasta idėja iš Ispanijos: mediena muzikos instrumentams

Norint pagaminti gitarą, reikia retos ir brangios medienos, kurios kubinis metras gali kainuoti net 60 000 eurų.

Gitaros – Jorge’ės Simonso aistra. Jis vadovauja „Madinter“ fabrikui netoli Madrido, kur gamina ne pačias gitaras, bet visas dalis ir medžiagą meistrams, kuriantiems muzikos instrumentus.

Garsiosios ispaniškos flamenko gitaros iš pirmo žvilgsnio nesiskiria nuo klasikinių gitarų. Bet taip nėra. Jos lengvesnės, skamba aštriau ir ryškiau, jų korpusas mažesnis ir tvirtesnis, o žema stygų padėtis leidžia išgauti perkusinį garsą, kai stygos užgaunamos delnu.  Būtent todėl šoninės flamenko gitaros korpuso sienelės ir galinė dalis gaminamos iš kipariso, o ne iš dalbergijos medienos, kaip įprastų gitarų.

Kiparisas – brangus medis; Ispanijoje jis saugomas. Jorge rodo du kiparisų rąstus atviroje „Madinter“ fabriko aikštelėje ir paaiškina: „Šie medžiai augo namo kieme. Savininkai gavo leidimą juos nupjauti ir ketino parduoti medienos apdirbėjams. Laimei, šeimoje yra gitaristas. Jis paskambino mums ir paklausė, ar galima iš šio kipariso pagaminti ispaniškos gitaros dalis?“

Du stambūs rąstai, kurių diametras 77 cm ir 84 cm, išskirtinai tankios ir kietos faktūros. Bendrovėje „Madinter“ rąstai pjaunami mažomis „Wood-Mizer“ staklėmis LT10.

„Nežiūrėkite, kad ši mašina tokia kompaktiška, – sako Jorge. – Ji puikiai susitvarko su kieta mediena.“

Dėl to, kad juostinis „Wood-Mizer“ pjūklas siauras ir plonas (32–38 mm pločio ir 1 mm storio), staklės pjauna siaurą pjūvį, tad iš kiekvieno rąsto išpjaunama daugiau ruošinių ir lieka mažiau pjuvenų. Tai labai svarbu Jorge’ei. Kai kubinis metras šios medienos kainuoja 60 000 eurų, aukšta produkcijos išeiga ypač reikšminga.

Tad greitai šis kiparisas pavirs žymiosiomis ispaniškomis gitaromis ir aistringi flamenko garsai, kaip ir anksčiau, jaudins klausytojų širdis.

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

"WOOD-MIZER" SPAUDOS CENTRAS

Jūs atidarėte "Wood-Mizer", pasaulinės lyderės juostinių pjūklų ir staklių gamyboje, spaudos centro puslapį. Čia rasite įmoniės naujienas, istorijas apie įrangos naudojimą ir vaizdo pokalbius su staklių savininkais.
Kiekviena istorija yra verslo idėja ar naujas požiūris, kuris padės kitaip pažiūrėti į savo verslą. Jei ieškote naujų technologijų ar planuojate įkurti savo lentpjūvę - esate tinkamame puslapyje!

UŽSAKYTI PRENUMERATĄ

Newsletter

Ar jums patiko straipsnis? Prenumeruokite "Wood-Mizer" naujienlaiškį ir kartą per mėnesį gaukite straipsnius ir naujienas tiesiai į savo elektroninį paštą.

Prenumeruoti