Istorijos

Dukart olimpinio čempiono tėvas pasakoja apie savo medienos pjovimo stakles „Wood-Mizer“

Monday, July 9, 2018

Dukart olimpinio čempiono tėvas pasakoja apie savo medienos pjovimo stakles „Wood-Mizer“

Medienos apdirbėjas iš Latvijos „Wood-Mizer“ staklėmis pjausto medieną visą parą. Tokio pat griežto treniruočių grafiko laikosi ir jo sūnus: Māris Štrombergas – BMX žvaigždė ir dukart olimpinis čempionas.

Guntaro Štrombergo specialybė medienos apdirbėjas, jis valdo lentpjūvę ir daug metų yra „Wood-Mizer“ klientas. Jo ceche veikia vienas iš geriausių pramoninių „Wood-Mizer“ staklių modelių – Latvijos medienos apdirbėjams gerai žinomos staklės LT300 (nuo 2018 m. gaminamos oranžinės spalvos ir vadinasi WM4000).

„Pirmą kartą šias stakles pamačiau parodoje, o tada stebėjau, kaip jomis dirbama kaimyninėje lentpjūvėje, – pasakoja Guntaras Štrombergas. – Aš jas įsigijau prieš vienuolika metų ir nuo tada jomis pjaunama beržo mediena trimis pamainomis, tada medienos ruošiniai džiovinami ir eksportuojami į Kiniją, Japoniją ir Angliją. –

LT300 dirba gerai, – tvirtina Guntaras. – Tai patikima mašina.“

Nedidelis Latvijos miestelis Valmiera, kuriame yra Guntaro įmonė, be kitų dalykų garsus dar ir tuo, kad čia įrengta dviračių motokroso BMX (angl. Bicycle Moto Cross) treniruočių trasa. Čia nuo ankstyvos vaikystės treniravosi vienas garsiausių Latvijos sportininkų Māris Štrombergas. Jis pateko į didžiojo sporto istoriją, nes laimėjo aukso medalį Pekino olimpinėse žaidynėse 2008 m., o vėliau pakartojo šį pasiekimą Londono olimpinėse žaidynėse 2012 m.

Interviu ir savo interneto svetainėje Māris Štrombergas vis kartoja, kad už savo pasiekimus pirmiausia jis dėkingas tėvams. Jo tėvas Guntaras Štrombergas nutarė, kad sportas bus naudingas ugdant tvirtą sūnaus charakterį, tad šešiametį Mārį nuvedė į sporto sekciją, o kai būdamas devynerių šis vaikas laimėjo savo pirmą pasaulio čempionatą, tėvas suprato, kad sūnus turi ypatingą talentą ir nuo tada jie kartu keliavo po pasaulį, kad Māris galėtų dalyvauti visuose prieinamuose motokrosuose ir tobulinti savo įgūdžius. Taip darniai dirbdama Štrombergų šeima pasiekė didžiulę sėkmę.

Mašina – būtent tokią pravardę gavo ir jo sūnus Māris Štrombergas dėl savo nepakartojamo greičio ir atkaklumo BMX trasoje.

Tai, kad staklės LT300 faktiškai be pertraukų dirba jau daugybę metų, taip pat puikus rezultatas. Taigi, galima sakyti, kad šioje šeimoje yra dvi mašinos.
Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

"WOOD-MIZER" SPAUDOS CENTRAS

Jūs atidarėte "Wood-Mizer", pasaulinės lyderės juostinių pjūklų ir staklių gamyboje, spaudos centro puslapį. Čia rasite įmoniės naujienas, istorijas apie įrangos naudojimą ir vaizdo pokalbius su staklių savininkais.
Kiekviena istorija yra verslo idėja ar naujas požiūris, kuris padės kitaip pažiūrėti į savo verslą. Jei ieškote naujų technologijų ar planuojate įkurti savo lentpjūvę - esate tinkamame puslapyje!

UŽSAKYTI PRENUMERATĄ

Newsletter

Ar jums patiko straipsnis? Prenumeruokite "Wood-Mizer" naujienlaiškį ir kartą per mėnesį gaukite straipsnius ir naujienas tiesiai į savo elektroninį paštą.

Prenumeruoti