Istorijos

Wednesday, April 4, 2018

Įdomus JAV projektas: vintažinis garažas „Ford“ automobilių muziejui

„Ford“ automobilių amerikiečių klubas Ričmonde, Indijanos valstijoje, pastatė muziejų, kuris atrodo kaip medinis XX a. pradžios garažas.

Laikoma, kad amerikietiško automobilio „Ford“ modelis T, kurį bendrovė „Ford Motor“ gamino nuo 1908 iki 1927 m., „pastatė pasaulį ant ratų“.  Tai pirmasis pasaulyje lengvasis automobilis, kurį jau galėjo įsigyti ir paprasti amerikiečiai: pirminė jo kaina buvo apie 850 dolerių, o po kelerių metų sumažėjo iki 350 dolerių. Tai tapo įmanoma dėl to, kad Henris Fordas sugalvojo naujovišką automobilių gamybos metodą, kurio pagrindas konvejerinis surinkimas. Iš viso buvo pagaminta daugiau nei 15 milijonų „Ford T“ automobilių.

2017 m. vasarą daugiau nei 5 000 lankytojų (dauguma su savo atrestauruotais automobiliais „Ford T“) atvyko į iškilmingą muziejaus ir švietimo centro atidarymą. Jis įkurtas vintažiniame mediniame garaže, kuris atrodo lyg iš retro stiliaus fotografijos.

Vienas iš klubo narių Danas Conderis, „Wood-Mizer“ lentpjūvės savininkas, pasakoja, kaip buvo pastatytas šis muziejus.

„Kai buvo nutarta pastatyti darbinį garažą ir dirbtuves, kur bet kokio amžiaus žmonės galėtų išmokti valdyti, remontuoti ir atkurti senovinius automobilius, mes pamanėme, o kas būtų, jei pastatytume vintažinį medinį garažą tokį, koks jis atrodė praeito šimtmečio pradžioje tam, kad sukurtume tikrą to laiko pojūtį?

Atlikome tyrimą ir išsiaiškinome, kaip XX a. pradžioje atrodė garažas“, – tęsia Denas. Jis pasisiūlė išpjauti rąstus savo staklėmis „Wood-Mizer LT40“ ir paruošti ruošinių medžiagą garažui statyti.

Projektas truko apie metus. Kelios dešimtys savanorių padėjo Danui tempti rąstus, pernešti lentas, frezuoti ruošinių medžiagą ir statyti garažą.

Šiandien „Ford T“ automobilių amerikiečių klubo muziejus Ričmonde atrodo taip, kaip XX a. pradžios nuotraukose. Prie sienų pakabinti senoviniai automobilių remonto instrumentai ir lankytojai atvyksta iš visos šalies, kad sužinotų apie didingiausią automobilį Amerikos istorijoje.

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

"WOOD-MIZER" SPAUDOS CENTRAS

Jūs atidarėte "Wood-Mizer", pasaulinės lyderės juostinių pjūklų ir staklių gamyboje, spaudos centro puslapį. Čia rasite įmoniės naujienas, istorijas apie įrangos naudojimą ir vaizdo pokalbius su staklių savininkais.
Kiekviena istorija yra verslo idėja ar naujas požiūris, kuris padės kitaip pažiūrėti į savo verslą. Jei ieškote naujų technologijų ar planuojate įkurti savo lentpjūvę - esate tinkamame puslapyje!

UŽSAKYTI PRENUMERATĄ

Newsletter

Ar jums patiko straipsnis? Prenumeruokite "Wood-Mizer" naujienlaiškį ir kartą per mėnesį gaukite straipsnius ir naujienas tiesiai į savo elektroninį paštą.

Prenumeruoti